вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne płoty z drewna

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Niepoprawnie konserwowane płoty drewniane ekspresowo się destruują i mogą ostatecznie zgubić swój pierwotny urok i własności. Decydując się na zastosowanie drzewa na ogrodzenie powinno się poznać typy konserwacji i konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas zdołamy cieszyć się jego pięknem przez długie lata.

Wszelkie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa należy zacząć od należytego i skrupulatnego przygotowania materiału na ogrodzenie, bo od tego uzależniony jest rezultat końcowy własnych prac. Przed zastosowaniem produktów do protekcji oraz dekoracji płotów z drzewa niezbędne jest oszacowanie, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie nosi śladów biokorozji. Wówczas po zwieńczeniu obróbki drewna na płot możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku ascetycznego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu technicznego, jaki chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i insektami. Gdy zabezpieczymy już nasze ogrodzenie przed postępem biokorozji, wypada nanieść następne amalgamaty, jakie konserwują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli chcemy utrzymać naturalny odcień drzewa naszego płotu, winniśmy użyć achromatyczny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu ustalonego atramentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy ogrodzenie od środka, ale nie utworzy na jego nawierzchni zabezpieczającego filmu. Zabezpieczone w ów sposób płot zostanie matowe i miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej i trwalszej asekuracji ogrodzenia, winniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, który skuteczniej niż w przypadku impregnatu konserwuje ogrodzenie przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać żeby ogrodzenia z drzewa były trwałe trzeba przeznaczyć im wiele uwagi oraz opieki.

Zgoła inaczej jest w wypadku płotów z pcv. Ów odmiana ogrodzeń jest w całości wytrzymała na czynniki atmosferyczne przez co nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia plastikowe nie podlegają także biokorozji wobec tego służą swoim posiadaczom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий